Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuł sponsorowany

27 stycznia 2020

Jak dzięki własnej stronie www i rejestracji online zapełnić kalendarz w 2020 z Medfile®?

23

Własna strona internetowa to potężne narzędzie do marketingu. W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie pracy bez wykorzystania tego nowoczesnego medium. Znając potrzeby pacjentów oraz możliwości naszego programu do elektronicznej dokumentacji medycznej Medfile® przychodzimy z rozwiązaniem, które pozwoli przy minimalnym nakładzie pracy zwiększyć ilość realizowanych konsultacji w 2020 i kolejnych latach. Włączenie rejestracji online usprawnia proces komunikacji fizjoterapeuta – rejestracja – pacjent i pozwala na samodzielny wybór daty i godziny konsultacji przez pacjenta. To znacznie ułatwia i przyspiesza cały proces zapisu na wizytę. Zacznijmy jednak od początku.

Czy można jednocześnie odpoczywać i rejestrować pacjentów za darmo?

Można. Wpływ mają na dwa czynniki. Pierwszym z nich jest darmowa strona www, jaką można założyć w Medfile® nawet w bezpłatnym pakiecie abonamentowym. Strona www to idealna wizytówka Twojej placówki a przygotowana w profesjonalny sposób zwiększa wiarygodność i buduje pozytywny wizerunek. Strona internetowa w obecnych czasach stanowi pierwszy kontakt potencjalnego pacjenta ze specjalistą. Co wpływa na jej atrakcyjność i jak przyciągnąć uwagę przyszłego klienta? Jest kilka czynników, która mogą zaważyć o skuteczności tego narzędzia komunikacyjnego. Przede wszystkim:

  1. Dobrze dobrane zdjęcie profilowe oraz galeria przedstawiająca wnętrze gabinetu.
  2. Udostępniona rejestracja pacjentów online.
  3. Dodanie usług wraz z cennikiem.
  4. Opis działalności, kwalifikacje, wyróżnienia.
  5. Mapka z dojazdem.
  6. Opinie pacjentów o usługach.

Uzupełnienie tych wszystkich danych w kreatorze stron www w Medfile® zajmuje parę minut. Jest to inwestycja czasu, który zdecydowanie się opłaca. Efekty takiego jednorazowego działania będą widoczne w dłuższej perspektywie, jednak zawsze należy pamiętać o uaktualnianiu swojej oferty i dbaniu o najnowsze opinie pacjentów.

Rejestracja online na stronie www to strzał w 10

Drugim elementem wpływającym na zdecydowanie szybsze zapełnienie kalendarza wizytami jest uruchomienie rejestracji online. Dzięki takiemu rozwiązaniu z każdego miejsca na świecie pacjent może wybrać dla siebie termin i godzinę. Otrzyma SMSowe potwierdzenie zapisu na wizytę oraz przypomnienie 3,2 lub 1 dzień przed konsultacją. To zdecydowanie pomaga w płynnym realizowaniu wizyt – mówi Rafał Piszczek Ekspert EDM Medfile®. Dodatkowo w Medfile® mamy zaimplementowane funkcje takie jak przedpłaty, które mogą wpłynąć na mniejszą ilość pustych wizyt. Pacjent, który decyduje się na opłatę wizyty z góry jest pewnym pacjentem. Warto to rozwiązanie również wykorzystać – dodaje Rafał Piszczek.

Więcej na naszym blogu, przeczytaj artykuł: Jak dzięki rejestracji online i e-Receptom realizować więcej wizyt w 2020 roku?

Rejestracja online w Medfile® zintegrowana jest z kalendarzem z platformy ZnanyLekarz oraz kalendarzem Google. Dodatkowo można włączyć ją na fanpage na Facebooku. Odwiedź naszą stronę www.medfile.pl  skontaktuj się z naszymi Doradcami, aby poznać pełną moc możliwości programu do gabinetu Medfile®: biuro@medfile.pl lub +48 530 610 330, +48 728 498 407, +48 731 030 629

 

Przypisy