Dołącz do nas

Praktyczna fizjoterapia

III Międzynarodowy Kongres Medycyny Chińskiej w Krakowie

 

 

Drodzy Państwo,

Serdecznie zapraszamy na III Międzynarodowy Kongres Medycyny Chińskiej, który odbędzie się w Krakowie w dniach 14- 17 wrześnie 2017 roku.

Medycyna chińska jest systemem, który liczy ok. 3 tys. lat. Czerpiemy wiele z jej tradycji, ale też jesteśmy otwarci na to, co nowe. Dlatego wybierając tematy kolejnego kongresu postaralismy się włączyć do programu zagadnienia aktualne w XXI wieku. Będziemy mówić o stresie jako współczesnym czynniku patogennym i o tym jak jego ciągła obecność wyczerpuje organizm. Skupimy się także na leczeniu bólu, ponieważ jest jednym z najczęstszych problemów spotykanych w praktyce klinicznej. To tylko niektóre z poruszanych tematów. Mamy nadzieję, że zróżnicowany program i bogata oferta ponad 30 warsztatów wzbudzą Państwa zaintersowanie.

W tym roku zmodyfikowalismy formułę kongresu. Aby umożliwić udział osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z medycyną chińską, podzieliliśmy warsztaty zgodnie ze stopnim zaawansowania i przewidzieliśmy tematy dla osób początkujących. Dodalismy także dzień przedkongresowy, na który wstęp jest wolny od opłat. Odbędą się wtedy wykłady wprowadzające dotyczące medycyny integracyjnej, podstaw medycyny chińskiej i prostych sposobów diagnozowania.

Coraz częściej słyszy się, że w czasach medycyny interdyscyplinarnej i integracyjnej. Na aktualnym etapie rozwoju nauki nie sposób byc ekspertem w każdej dziediznie, dlatego tak ważna jest współpraca osób związanych z szerokopojętą opieką zdrowotną. To stwarza olbrzymie możliwości dla osób zajmujących się medycyną chińską: akupunkturą, ziołolecznictwem, terapiami manualnymi i żywieniowymi. Nasz kongres kierujemy do szerokiego grona odbiorców. Skorzystać z niego mogą nie tylko terapeuci, ale także osoby, które chcą świadomie dbać o zdrowie swoje i swoich blickich.

 

Życzymy, by Kongres okazał się dla Państwa roziwjający i inspirujący.

 

Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu.

 

 

 

 
  • Syndrom pasma biodrowo-piszczelowego jako uraz przewlekły w kolarstwie

  • Terapia krótkowzroczności nabytej u dzieci metodą manipulacji powięzi

Darmowy

3 narzędzia niezbędne w gabinecie fizjoterapeuty

Prowadzenie dobrze prosperującego biznesu bez wsparcia nowoczesnych technologii to nie tylko niezwykle trudne zadanie, ale i ryzyko pozostania w tyl-e za rozwijającą się szybciej konkurencją. Dot...
Podstawowy

Terapia krótkowzroczności nabytej u dzieci metodą manipulacji powięzi

Dysfunkcje związane z rejonem głowy rzadko są obiektem zainteresowania ze strony fizjoterapeutów. Tymczasem wiele problemów związanych z narządami zmysłów, w tym np. krótkowzroczność, jak w opisanym w niniejszym artykule ...