Dołącz do nas

Praktyczna fizjoterapia

III Międzynarodowy Kongres Medycyny Chińskiej w Krakowie

 

 

Drodzy Państwo,

Serdecznie zapraszamy na III Międzynarodowy Kongres Medycyny Chińskiej, który odbędzie się w Krakowie w dniach 14- 17 wrześnie 2017 roku.

Medycyna chińska jest systemem, który liczy ok. 3 tys. lat. Czerpiemy wiele z jej tradycji, ale też jesteśmy otwarci na to, co nowe. Dlatego wybierając tematy kolejnego kongresu postaralismy się włączyć do programu zagadnienia aktualne w XXI wieku. Będziemy mówić o stresie jako współczesnym czynniku patogennym i o tym jak jego ciągła obecność wyczerpuje organizm. Skupimy się także na leczeniu bólu, ponieważ jest jednym z najczęstszych problemów spotykanych w praktyce klinicznej. To tylko niektóre z poruszanych tematów. Mamy nadzieję, że zróżnicowany program i bogata oferta ponad 30 warsztatów wzbudzą Państwa zaintersowanie.

W tym roku zmodyfikowalismy formułę kongresu. Aby umożliwić udział osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z medycyną chińską, podzieliliśmy warsztaty zgodnie ze stopnim zaawansowania i przewidzieliśmy tematy dla osób początkujących. Dodalismy także dzień przedkongresowy, na który wstęp jest wolny od opłat. Odbędą się wtedy wykłady wprowadzające dotyczące medycyny integracyjnej, podstaw medycyny chińskiej i prostych sposobów diagnozowania.

Coraz częściej słyszy się, że w czasach medycyny interdyscyplinarnej i integracyjnej. Na aktualnym etapie rozwoju nauki nie sposób byc ekspertem w każdej dziediznie, dlatego tak ważna jest współpraca osób związanych z szerokopojętą opieką zdrowotną. To stwarza olbrzymie możliwości dla osób zajmujących się medycyną chińską: akupunkturą, ziołolecznictwem, terapiami manualnymi i żywieniowymi. Nasz kongres kierujemy do szerokiego grona odbiorców. Skorzystać z niego mogą nie tylko terapeuci, ale także osoby, które chcą świadomie dbać o zdrowie swoje i swoich blickich.

 

Życzymy, by Kongres okazał się dla Państwa roziwjający i inspirujący.

 

Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu.