Dlaczego warto?
Dzięki naszej publikacji poznasz najskuteczniejsze metody diagnostyki oraz postępowania fizjoterapeutycznego, a prawidłowa rehabilitacja skutecznie powstrzyma nasilanie się dolegliwości bólowych u Twoich pacjentów.
- Poznasz możliwe przyczyny, źródła oraz czynniki wyzwalające bóle lędźwiowo-krzyżowe
- Dowiesz się jak przeprowadzić badanie dysfunkcyjnej okolicy
- Otrzymasz gotowe karty z ćwiczeniami, dzięki którym będziesz mógł sprawnie niwelować dolegliwości odcinka lędźwiowo-krzyżowego u pacjenta
Spis treści
- Bóle przeciążeniowe odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Lumbago
- Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowego
- Bóle korzeniowe w odcinku lędźwiowym. Rwa kulszowa
- Niestabilność odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Kręgozmyk
- Postępowanie rehabilitacyjne w leczeniu niestabilności kręgosłupa lędźwiowego (spondylolisteza)
- Dysfunkcje stawów krzyżowo-biodrowych
- Rehabilitacja w przepuklinie krążka międzykręgowego
- Zestaw ćwiczeń
Specyfikacja
Tytuł
Rehabilitacja w schorzeniach odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa
Premiera
25.03.2022 r.
Format
e-book
Liczba stron
107
Autorzy
dr Adrian Kużdżał
doktor nauk o kulturze fizycznej, fizjoterapeuta, adiunkt w Katedrze Neurologii i Neurochirurgii Instytutu Fizjoterapii na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wykładowca oraz kierownik studiów podyplomowych na kierunku Fizjoterapia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Wykładowca w Katedrze Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz wykładowca-instruktor na medycznych szkoleniach podyplomowych w zakresie diagnostyki i terapii manualnej współorganizowanych przez Unię Europejską. Certyfikowany terapeuta Międzynarodowego Instytutu McKenziego, Międzynarodowego Instytutu Ackermanna, metody PNF, medycyny manualnej i osteopatycznej.
PhD, PT, MT, Cred. MDT
dr Tomasz Ridan
dr Tomasz Ridan
absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Rehabilitacja Ruchowa. Certyfikowany terapeuta z zakresu Diagnozowania i Terapii Mechanicznej MDT McKenzie oraz koncepcji Maitlanda. Certyfikowany terapeuta uroginekologiczny Fundacji Aenon i Międzynarodowej Szkoły Fizjoterapii Uroginekologicznej EIRPP oraz Kompleksowej Terapii Obrzękowej. Pozostałe metody terapii: Kaltenborn, terapia blizn, terapia punktów spustowych (Trigger Points), Kinesiotaping, Medical Taping, PNF, FOI, techniki osteopatyczne.
lek. med. Stanisław Kruk
specjalista chirurg ortopeda traumatolog. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Krakowie. Specjalizuje się w leczeniu urazów kończyn w tym szczególnie urazów stawów kolanowych i skokowych, powikłań zrostu kostnego, urazów sportowych, chorób zwyrodnieniowych stawów oraz deformacji stóp. Najczęściej wykonuje artroskopie stawu kolanowego i skokowego, rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego, operacyjne zespolenia złamań kości, zabiegi naprawcze zaburzeń zrostu kości, operacje paluchów koślawych i endoprotezoplastyki stawów kolanowych i biodrowych.
dr Grzegorz Magoń
specjalista fizjoterapii oraz metody OMPT. Ceniony praktyk i dydaktyk z zakresu terapii kręgosłupa i szeroko pojętej terapii manualnej. Autor publikacji z zakresu fizjoterapii po operacyjnym leczeniu kręgosłupa, wad postawy oraz ergonomii. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywał w Polsce i na stażach w znanych zagranicznych ośrodkach rehabilitacyjnych. W roku 2014 wyróżniony przez Ministra Zdrowia tytułem “Specjalista roku” wśród zawodów medycznych. Wykłada w Uniwersytecie Rzeszowskim, pracuje klinicznie w CM Medyk w Rzeszowie.
dr Grzegorz Głąb
absolwent i pracownik Wydziału Rehabilitacji Ruchowej AWF w Krakowie. Posiada prawie 20 letnie doświadczenie w pracy fizjoterapeutycznej. Uczestnik wielu konferencji i szkoleń z zakresu fizjoterapii.
Premiera !

149 zł
Specjalistyczny poradnik
Wiedza na najwyższym poziomie
Praktyczne materiały do pracy