Dział: Artykuł sponsorowany

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kliniki SayKids - w trosce o poprawną postawę najmłodszych

Prawidłowy rozwój dzieci i niemowląt jest priorytetem dla każdego rodzica. Warto wiedzieć, że czynności pielęgnacyjne wykonywane we właściwy sposób mogą realnie wspomóc rozwój ruchowy najmłodszych. W prężnie działającej i dynamicznie rozwijanej sieci klinik SayKids specjaliści podejmują się zadań z zakresu rehabilitacji, w tym również pacjentów z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, a także wykonują kompleksową diagnostykę. Zatrudniani przez nas fizjoterapeuci zawsze mają na uwadze dobro małych pacjentów i z tego powodu każdorazowo tworzą dla nich indywidualny plan działań. Usługi świadczone w SayKids prezentują więc bardzo wysoki poziom.
Na jakiej podstawie została wysnuta ta teza? Już tłumaczymy!

Czytaj więcej

Komora OMNIOXY Reha jako wsparcie w terapii manualnej osób z niepełnosprawnościami

Łagodna tlenoterapia hiperbaryczna to rewolucyjny trend w fizjoterapii, który przynosi nadzieję i ulgę dla wielu osób cierpiących m.in. na przetrenowanie, choroby układu oddechowego, krążenia czy neurologiczne. To niezwykle innowacyjna metoda, która umożliwia dostarczenie organizmowi większej ilości tlenu w kontrolowanych warunkach, co wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego ciała.

Czytaj więcej

Medfile. Program dla gabinetów i przychodni. Doceniają go też fizjoterapeuci

Gabinety medyczne i przychodnie mają obowiązek prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM). Program Medfile EDM jest do tego idealnym narzędziem. Przede wszystkim jednak, Medfile usprawnia pracę placówek i sprawia, że rejestracja pacjentów wystawianie e-Recept czy e-Skierowań jest proste i intuicyjne. A do tego zawiera szereg innych ciekawych funkcji, takich jak: obsługa na urządzeniach mobilnych czy integracja z platformami ZnanyLekarz i haloDoctor. Teraz za subskrypcję programu Medfile zapłacisz 40% taniej.

Czytaj więcej

Obrzęk limfatyczny i obrzęk tłuszczowy – charakterystyka porównawcza i leczenie zachowawcze z wykorzystaniem przerywanej kompresji pneumatycznej

Obrzęk tłuszczowy oraz obrzęk limfatyczny mają wiele podobieństw i wiele różnic. W niniejszym artykule przedstawiono charakterystykę porównawczą obu rodzajów obrzęku z propozycją zastosowania leczenia zachowawczego w postaci przerywanej kompresji pneumatycznej z użyciem aparatu CarePump EXPERT8.

Czytaj więcej

Toksyczny wpływ bólu i stresu na regulację biologiczną organizmu, jakość rozwoju i terapii. Prewencja bólu i stresu

Ból to nieprzyjemne doznanie czuciowe i emocjonalne związane z faktycznym lub potencjalnym uszkodzeniem tkanek. Stres to złożona odpowiedź neuroendokrynna na czynnik fizyczny, chemiczny lub emocjonalny, który prowadzi do napięcia emocjonalnego lub fizycznego. Stres i ból wywołują podobne reakcje biologiczne organizmu i podobnie są dla niego toksyczne.

Czytaj więcej

Rehabilitacja z wykorzystaniem innowacji terapeutycznych – egzoszkielet INDEGO oraz stół pionizacyjny ERIGO PRO

Rehabilitacja neurologiczna stawia przed specjalistami ogromne wymagania ze względu na różnorodność i złożoność deficytów spotykanych u pacjentów. W ostatnim czasie obserwuje się znaczący wzrost zastosowania innowacyjnych urządzeń w rehabilitacji neurologicznej na każdym jej etapie. Roboty i urządzenia zapewniają wysoką intensywność terapii i jej powtarzalność.

Czytaj więcej

Zastosowanie terapii TECAR w zespołach bólowych kręgosłupa

Zespoły bólowe kręgosłupa stanowią jeden z najpowszechniejszych powodów odwiedzin gabinetów fi zjoterapii. Problem uwarunkowany różnymi przyczynami zwykle wywołuje podobny obraz kliniczny pacjentów. Przeciwbólowe działanie terapii TECAR wydaje się skutecznym sposobem na zwalczenie uciążliwych dolegliwości i wartościowym uzupełnieniem procesu rehabilitacyjnego.

Czytaj więcej

Rehabilitacja urazów rdzenia kręgowego z użyciem systemów robotycznych

Każdego roku na świecie około 250 do 500 tysięcy osób doznaje uszkodzenia rdzenia kręgowego (URK). Przyczyną URK jest uszkodzenie struktur nerwowych rdzenia kręgowego, w tym również stożka. W rehabilitacji osób po urazie rdzenia kręgowego z zastosowaniem robotyki specjalizuje się „Uzdrowisko Kamień Pomorski”.

Czytaj więcej

Reha INNOVATIONS – wydarzenie, jakiego w Krakowie jeszcze nie było!

Na takie show warto było czekać. Już 13-14 maja w EXPO Kraków odbędzie się premierowa edycja Reha INNOVATIONS – jedynej na południu kraju imprezy dla fizjoterapeutów, lekarzy, inżynierów biomedycznych, jak również osób wymagających rehabilitacji. Wydarzenie będzie połączeniem wystawy targowej, wykładów otwartych i warsztatów eksperckich. Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. spotkanie z Valerjanem Romanovskim – absolutnym „Guru” w środowisku morsów, który przy wsparciu zwiedzających podejmie próbę pobicia rekordu Guinnessa w długości przebywania w śniegu!

Czytaj więcej

Rehabilitacji urazów rdzenia kręgowego z użyciem systemów robotycznych

Każdego roku na świecie około 250 do 500 tysięcy osób doznaje uszkodzenia rdzenia kręgowego (URK). Przyczyną URK jest uszkodzenie struktur nerwowych rdzenia kręgowego, w tym również stożka. W rehabilitacji osób po urazie rdzenia kręgowego z zastosowaniem robotyki specjalizuje się „Uzdrowisko Kamień Pomorski”.

Czytaj więcej