Autor: Redakcja

   

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Fizjoterapia w leczeniu bólu kręgosłupa u pracowników biurowych - Diagnoza, terapia, i profilaktyka

Ból kręgosłupa to powszechny problem zdrowotny, zwłaszcza wśród osób, którzy spędzają większość czasu siedząc przed komputerem. Praca w biurze wiąże się z długim czasem siedzenia, powtarzającymi się ruchami i brakiem aktywności fizycznej, do tego prawdopodobnie brak wystarczającej ilości ruchu poza godzinami. W tym artykule, eksperci z czasopisma Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja omówią w jaki sposób leczyć bóle kręgosłupa u osób pracujących w biurze, w tym przybliżą diagnozę, terapię i profilaktykę.

Czytaj więcej

Poznaj narzędzia do pracy nad sprawnością i prawidłowym funkcjonowaniem ciała każdego dnia

Ciało pozwala nam w pełni korzystać z życia. Poruszać się, biegać, jeździć na rowerze czy tańczyć! Od najmłodszych lat trzeba zwracać uwagę na jego prawidłowe funkcjonowanie, aby cieszyć się sprawnością jak najdłużej. Księgarnia internetowa Fizmedio powstała z myślą o tych, którzy zawodowo zajmują się przywracaniem pełni możliwości innym lub po prostu chcą zadbać o swoje ciało.

Czytaj więcej

Reha INNOVATIONS. Mocny debiut!

Innowacje, wiedza i relacje – te trzy słowa najlepiej oddają charakter premierowej edycji Reha INNOVATIONS Fizjoterapia. Nowoczesna diagnostyka. Odnowa biologiczna, która 13—14 maja odbyła się w Expo Kraków. Pierwsze na południu kraju wydarzenie dla fizjoterapeutów, kadry zarządzającej ośrodkami medycznymi i pacjentów było połączeniem wystawy targowej, warsztatów eksperckich, wykładów otwartych i networkingu. Dywersyfikacja działań podjętych przez Targi w Krakowie sprawiła, że impreza przez wielu została okrzyknięta najciekawszym i najbardziej obiecującym wydarzeniem w branży.

Czytaj więcej

Pełnoprawne osoby z niepełnosprawnościami. Spektrum rozwiązań i możliwości w obliczu doświadczania przemocy

Współcześnie wielu ludzi koncentruje się na permanentnym dążeniu do poprawy swojego statusu, dbaniu o własne potrzeby oraz poprawie funkcjonalności środowiska w celu tworzenia jak najlepszych warunków bytowych. Istnieje wiele nurtów ideologicznych, które szerzą wśród społeczeństwa hasła takie jak równość, wolność i tolerancja dla każdej grupy społecznej. Pomimo powszechnie głoszonej równości społecznością narażoną na brak równych szans są osoby z niepełnosprawnościami. W niniejszym opracowaniu pragnę zająć się zagadnieniem równorzędności praw oraz adaptacji warunków i możliwości do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w obliczu doświadczania przemocy.

Czytaj więcej

Spondyloartroza – na czym polega zwyrodnienie kręgosłupa?

Spondyloartroza to częsta choroba kręgosłupa, która może dotknąć nawet osobę młodą, po 40 roku życia. Jakie przyczyny stoją za rozwojem zwyrodnienia kręgosłupa? Jak wygląda leczenie tej dolegliwości?

Czytaj więcej

Ból w kolanach przy zginaniu – przyczyny i leczenie

Ból kolana przy zginaniu lub siadaniu może mieć wiele przyczyn. Czasem bywa objawem poważnej patologii w obrębie stawu, dlatego dolegliwość ta nigdy nie powinna być lekceważona. Jakie są przyczyny bólu kolan przy zginaniu?

Czytaj więcej

Ból miednicy przy chodzeniu – przyczyny i leczenie

Ból miednicy podczas chodzenia jest niestety częstą dolegliwością dotykającą wiele osób w różnych grupach wiekowych. Może być on spowodowany ogromną liczbą chorób i zawsze wymaga specjalistycznej diagnostyki. Dowiedz się jakie są możliwe przyczyny bólu miednicy przy chodzeniu oraz jak wygląda leczenie tej choroby.

Czytaj więcej

Paraplegia – przyczyny, leczenie, rehabilitacja

Paraplegia, nazywana również paraparezą lub diplegią to rodzaj paraliżu obejmujący najczęściej kończyny dolne. Rzadko kiedy całkowite wyleczenie paraplegii jest możliwe, dlatego też rehabilitacja stanowi podstawową metodę leczenia. Dowiedz się na czym polega paraplegia i jak skutecznie przeprowadzać rehabilitację u osoby z paraparezą.

Czytaj więcej

Protruzja krążka międzykręgowego – leczenie i rehabilitacja

Protruzja krążka międzykręgowego to jedna z częściej występujących dolegliwości dyskopatycznych, które potrafią skutecznie utrudnić, a nawet uniemożliwić codzienne funkcjonowanie. Czym jest protruzja krążka międzykręgowego? Jakie są skuteczne metody leczenia i rehabilitacji?

Czytaj więcej

Triada Virchowa – czym jest i na czym polega?

Triada Virchowa to znana od wielu lat hipoteza powstawania zakrzepicy. Co wchodzi w skład triady Virchowa? Jakie są czynniki rozwoju choroby żylno-zakrzepowej?

Czytaj więcej

Plastry do kinesiotapingu – czym są, kiedy się je stosuje?

Plastry do kinesiotapingu, nazywane również taśmami kinezjologicznymi w ostatnich latach cieszą się niezwykłą popularnością. Kinesiotaping poza oczywistym zastosowaniem w gabinetach fizjoterapeutów, obecny jest również w wielu innych dziedzinach medycyny – neurologii, onkologii, pediatrii, a nawet ginekologii. Na czym polega ich działanie?

Czytaj więcej