Autor: James Earls

Autor, wykładowca i terapeuta specjalizujący się w uwalnianiu mięśniowo-powięziowym. Wraz z Thomasem Myersem rozwinął koncept Anatomy Trains. Jest współzałożycielem firmy Kinesis koordynującej kursy Anatomy Trains. Regularnie wykłada w wielu europejskich stolicach. Autor wydanych w Polsce przez WSEiT książek: Rozluźnianie mięśniowo – powięziowe dla równowagi strukturalnej oraz Urodzony, aby chodzić. Współpracuje z wiodącymi badaczami w projektach badawczych dotyczących tkanek powięzi. Założyciel i dyrektor Ultimate Massage Solution będącej jedną z najbardziej prestiżowych firm szkoleniowych w Wielkiej Brytanii.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

DASIE nowoczesny model pracy z ciałem

Istnieje wiele rodzajów dotyku, np. dotyk bezpośredni, kochający, pielęgnujący, znieważający, kojący, mentorski i uwodzicielski. Rozwijanie zdolności do rozpoznawania jak najszerszego wachlarza dotyków prowadzi do bycia lepszym terapeutą. Dotyczy to również negatywnych odcieni dotyku. Terapeuta potrzebuje ich w swoim słowniku, aby był w stanie rozpoznać je, gdy się pojawią. Dla większości terapeutów dotyk jest kluczowy. Potrzebny jest do poczucia regeneracji, komfortu i pielęgnacji. Wymagany jest w większości zajęć i jest niezbędnym sposobem komunikacji ze światem zewnętrznym. 
Wiele zostało napisane na temat różnorodności dotyku, wiele badań przeprowadzono nad jego efektami, jednak niewiele uwagi poświęcono na wyjaśnienie procesu terapeutycznego dotyku.

Czytaj więcej