Autor: Agnieszka Brzozowska

mgr; fizjoterapeuta dziecięcy IPCZD

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Dlaczego prawidłowa modulacja sensoryczna jest tak ważna? W jaki sposób wpływa na rozwój psychoruchowy w pierwszych latach życia?

Prawidłowy rozwój psychoruchowy w okresie niemowlęcym to fundament dalszego prawidłowego rozwoju w wieku przedszkolnym, szkolnym i życiu dorosłym. Nieodpowiednia modulacja sensoryczna skutkuje ogromnymi problemami w różnych dziedzinach życia, począwszy od problemu z koordynacją wzrokowo-ruchową, przez trudności w skupieniu uwagi, po kłopoty z koncentracją, a co za tym idzie — problemy z nauką, zdobywaniem wykształcenia i później pracy. Najistotniejszym jednak problemem są zaburzenia natury psychicznej: nadwrażliwości, trudności w relacjach międzyludzkich, izolowanie się od środowiska rówieśników, niedostosowanie społeczne.

Czytaj więcej

Diagnostyka i terapia niemowlęcia z kręczem szyi. Opis przypadku — analiza wyników badań USG przed terapią i po terapii

Celem niniejszej pracy jest przybliżenie tematu fizjoterapii niemowląt z kręczem szyi, gdyż zaburzenie to występuje dość często i niejednokrotnie jest mylone z asymetrią ułożeniową pochodzenia mięśniowego. Nieprawidłowa diagnostyka i późno rozpoczęta terapia pacjenta powodują większe skutki i niekiedy prowadzą do leczenia operacyjnego.

Czytaj więcej