Autor: Andrzej Zaleszczuk

Doktor Fizjoterapiii z 40-letnim doświadczeniem zawodowym. Pracował w Instytucie Matki i Dziecka oraz w Centrum Zdrowia Dziecka na stanowisku adiunkta i kierownika Działu Fizjoterapii. Autor 24 publikacji w czasopismach fachowych oraz 16 wynalazków dot. sprzętu rehabilitacyjnego (m.in.”Autokorektor skolioz”, „Chodniczek do korekcji płaskostopia”, „Leżaczek drenażowy”, znany z reklam w TV „Pajączek”, a obecnie „Mobilizator zakresu ruchu”. Reprezentował Polskę w Committee 3 International Symposium on Design for All People. Diisseldorf. Germany (1987 r.) oraz Światowym Kongresie Rehabilitacji Stockholm (maj 1982 r.). Za działalność wynalazczą został odznaczony przez Ministra Zdrowia.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Elektroniczny biofeedback w rehabilitacji stawów

Używany powszechnie do tej pory sposób usprawniania ruchowego stawów polega głównie na mozolnej i długotrwałej walce z samym z sobą – walce, która jest zazwyczaj męcząca zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Wielokrotnie powtarzane ruchy w długim przedziale czasowym zniechęcają pacjenta do kontynuacji ćwiczeń, bowiem brakuje mu bodźców mobilizujących do podjęcia większego i bardziej wytężonego wysiłku. Gwarancją każdego sukcesu jest wyznaczenie celu i wytyczenie określonej drogi do osiągnięcia pozytywnych rezultatów, a motorem skuteczności terapii – silna wola i motywacja pacjenta.

Czytaj więcej

Elektroniczny trener zakresu ruchu mobilizator

Nowoczesna rehabilitacja lecznicza poczyniła obecnie znaczne postępy, m.in. dzięki rozwojowi elektroniki. Tym samym umożliwiła usprawnianym ruchowo chorym dostęp do nowych urządzeń wspomagających efekt i atrakcyjność samych ćwiczeń. Każdy pacjent poddawany rehabilitacji narządu ruchu oczekuje ograniczenia odczuwania bólu, uatrakcyjnienia programu usprawniania i skrócenia czasu rehabilitacji. Urządzenie „Mobilizator zakresu ruchu” usiłuje pomóc pacjentowi w tym zakresie.

Czytaj więcej