Nowoczesna rehabilitacja lecznicza poczyniła obecnie znaczne postępy, m.in. dzięki rozwojowi elektroniki. Tym samym umożliwiła usprawnianym ruchowo chorym dostęp do nowych urządzeń wspomagających efekt i atrakcyjność samych ćwiczeń. Każdy pacjent poddawany rehabilitacji narządu ruchu oczekuje ograniczenia odczuwania bólu, uatrakcyjnienia programu usprawniania i skrócenia czasu rehabilitacji. Urządzenie „Mobilizator zakresu ruchu” usiłuje pomóc pacjentowi w tym zakresie.
Potwierdzeniem powyższej tezy jest urządzenie elektroniczne „Mobilizator zakresu ruchu” stworzone przez autora artykułu w 2013 r. [1]. Oparty na technice podczerwieni i laserze przyrząd zebrał pozytywne opinie i bogaty materiał badawczy, a dopiero najnowsza elektronika oparta na systemie akcelerometr otworzyła dla niego inne możliwości terapeutyczne. Powstała nowa wersja urządzenia – bardziej atrakcyjna, prosta w użytkowaniu, a co najważniejsze – skracająca czas usprawniania.
POLECAMY
Z doświadczenia autora wynika, że w przypadku ograniczonej ruchomości w stawach walka z samym sobą staje się bardzo uciążliwa dla pacjentów w długim przedziale czasowym. Brakowało wyraźnie zaznaczonej granicy – punktu odniesienia dla każdego ruchu oraz momentu dodającego sił w trakcie dochodzenia do niego.
Gwarancją każdego sukcesu jest wyznaczenie celu i wytyczenie właściwej drogi do osiągnięcia pozytywnych rezultatów, a motorem skuteczności terapii – silna wola i mobilizacja do wysiłku.
Przedstawiane urządzenie elektroniczne przeznaczone jest dla pacjentów z dysfunkcją narządu ruchu – w każdym wieku – w najtrudniejszej, pierwszej fazie usprawniania ruchowego. Istota technicznego rozwiązania polega na wykorzystaniu elektronicznych możliwości zastosowania biofeedbacku do czynnego zaangaż...
Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
- 10 wydań czasopisma "Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja"
- Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
- ...i wiele więcej!