Autor: Jakub Krochmalski

ORTOPEDA, TRAUMATOLOG

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kompleksowa fizjoterapia po podaniu komórek macierzystych CD34+ do stawów biodrowych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej

W dzisiejszej wysoko rozwiniętej cywilizacji coraz popularniejsze, a przede wszystkim coraz skuteczniejsze są różnorodne metody leczenia biologicznego. Zalicza się do nich m.in. podanie fibryny bogatopłytkowej lub komórek macierzystych, np. CD34+. Stawy ze względu na swoją budowę często narażone są na różnego rodzaju choroby. Szczególnie stawy narządu ruchu, np. staw biodrowy, są podatne na liczne przeciążenia, które w perspektywie czasu prowadzą do różnych chorób, np. zwyrodnieniowej. W tym względzie wskazana jest szczególnie kompleksowa terapia z zastosowaniem komórek macierzystych CD34+.

Czytaj więcej

Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego metodą BTB

Podczas wykonywania codziennych czynności organizm ludzki jest nieustannie narażony na rozmaite zagrożenia. Zwiększona aktywność ruchowa w znacznym stopniu przyczynia się do powstawania urazów, które skutecznie utrudniają właściwe funkcjonowanie. Człowiek w całym swoim życiu wykonuje ogromną liczbę niekontrolowanych ruchów przyczyniających się do powstawania mikrourazów przeradzających się na przestrzeni czasu w bardzo groźne kontuzje. Na takie nieprzewidziane sytuacje szczególnie narażony jest narząd ruchu, w skład którego wchodzi staw kolanowy.

Czytaj więcej