Autor: Beata Tuszyńska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Fizjoterapeutka z wykształcenia i powołania. Mieszka w Warszawie, gdzie swoje umiejętności i wiedzę wykorzystuje w pracy z dziećmi i młodzieżą w zakresie wad postawy. Uczestniczka wielu kursów i szkoleń w dziedzinie rehabilitacji ortopedycznej, takich jak: Metoda FED, Metoda FITS, Terapia Manualna według Kaltenborna i Evjentha, PNF, Terapia Tkanek Głębokich. Słuchaczka i prelegentka konferencji naukowych, współautorka artykułów dotyczących dysfunkcji narządu ruchu. Ponadto aktywnie poszerza swoją wiedzę z zakresu medycyny sportu.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Choroba Recklinghausena – zasadność diagnostyki w procesie usprawniania fizjoterapeutycznego skolioz

Skoliozy idiopatyczne stanowią ważny problem terapeutyczny u dzieci i młodzieży. Ich progresywny charakter, brak odpowiedniej diagnostyki – zarówno obrazowej, jak i funkcjonalnej – oraz wynikające z braku doświadczenia i wiedzy błędy terapii zmniejszają efekt leczenia. W ostatnich latach pojawiające się nowe metody leczenia zwiększyły różnorodność technik i sposobów postępowania fizjoterapeutycznego, a rozwój techniki rozszerza możliwości diagnostyczne, ułatwiając w ten sposób dobór odpowiedniego programu kinezyterapeutycznego i zmniejsza możliwość pojawiania się błędów w terapii.

Czytaj więcej

Efektywność metody FED

Metoda FED jako innowacyjny sposób leczenia skolioz w Polsce ma na tyle duży bagaż doświadczeń, że można pokusić się o ocenę efektów jej stosowania. W środowisku medycznym oraz wśród pacjentów ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Rodzi się więc pytanie: skąd głosy sprzeciwu i zachwytu? 

Czytaj więcej