Autor: Emila Mróz

mgr; kaszubskie Centrum rehabilitacyjne Magomed w Sierakowicach

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Uzupełnianie niedoborów i rehabilitacja jako skuteczny duet w walce z bólem pleców

Ból to objaw, który w medycynie występuje najczęściej. Jest oznaką choroby bądź urazu. Jeżeli uszkodzenie tkanek jest nieuchronne, to w obwodowym i ośrodkowym układzie nerwowym dochodzi do powstania głębokich, jednak odwracalnych zmian wyrażających się nadwrażliwością i długotrwałym bólem w odpowiedzi na odczyn zapalny w uszkodzonych tkankach, które otaczają struktury nerwowe. Ból kręgosłupa może pochodzić z jednego z tych regionów bądź z obu.

Czytaj więcej

Entezopatia więzadła rzepki, czyli tzw. kolano skoczka

Entezopatia więzadła rzepki jest kontuzją, która powstaje wskutek rozwoju stanu zapalnego spowodowanego długotrwałym przeciążeniem stawu kolanowego. Powoduje ból przedniej części kolana, tym samym utrudniając nawet chodzenie. Ważne jest więc, aby jak najszybciej rozpoznać kontuzję oraz rozpocząć proces leczenia. Brak postępowania rehabilitacyjnego może doprowadzić do stanu przewlekłego albo nawet do zerwania więzadła.

Czytaj więcej

Paluch koślawy

Paluch koślawy, tzw. halluks, to deformacja stopy polegająca na patologicznym przyśrodkowym odchyleniu I kości śródstopia z jednoczesnym koślawieniem palucha, który odchyla się w stronę przeciwną do pozostałych palców. Jest to bardzo uciążliwa dolegliwość. Rehabilitacja polega na zróżnicowanym działaniu mającym na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz poprawę funkcji stopy. 

Czytaj więcej