Autor: Helena Zwinczewska

Ukończyła Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w czerwcu 2017 roku. W 2011 roku ukończyła szkołę Akupunktury Compleo w Katowicach. Odbywała staże kliniczne w Chinach na Uniwersytecie Chengdu. Uczestniczyła w rozlicznych kursach w kraju i za granicą, od kilku lat uczestniczy w kongresach TCM w Tel Awiwie i Rothenburgu. Od 2012 roku pracuje jako tłumacz kursów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, tłumacząc z angielskiego i rosyjskiego.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Moksa - starożytny cud

Bylica pospolita, Artemisiae vulgaris lub Artemisiae argyi, rośnie niemal wszędzie na Ziemi. Spalanie jej postaci suchej, zwanej moksą, bezpośrednio na ciele lub tuż nad nim, zostało 
uznane za terapeutyczne już w czasach starożytnych. Szerokie efekty tego działania 
badano odtąd na całym świecie.

Czytaj więcej

Akupunktura w leczeniu bezsenności

W ciągu życia przeciętny człowiek przesypia 25–30 lat, czyli jedną trzecią jego trwania. Sen zapewnia regenerację, utrwalanie śladów pamięciowych i dobre samopoczucie następnego dnia. W XXI w. ludzie coraz częściej doświadczają problemów ze snem, które znacznie pogarszają ich codzienne funkcjonowanie w pracy i w domu. Mówi się nawet o epidemii bezsenności.

Czytaj więcej

Czy magnesy mogą leczyć? Japońska metoda Osamu Ito

W ostatnich latach rośnie popularność magnetoterapii. Magnesy wykorzystuje się w leczeniu chorób oraz określonych objawów chorobowych. Jednym ze sposobów stosowania magnesów w terapii jest metoda Osamu Ito, którą przybliża niniejszy artykuł.

Czytaj więcej

Su dżok nasze zdrowie w naszych rękach

W czasach gdy coraz więcej osób sięga po naturalne metody terapeutyczne, różne techniki akupunktury i akupresury zyskują na popularności. Dzięki nim można łagodzić ból i zmniejszać dolegliwości towarzyszące chorobom przewlekłym. Większość znanych nam technik pochodzi z krajów azjatyckich. Choć ich zastosowania są podobne, wspomniane metody różnią się stopniem skomplikowania. Jednymi z najprostszych systemów są tzw. mikrosystemy, które odwzorowują cały organizm człowieka na wybranym fragmencie ciała, na przykład na uchu czy dłoni. Wśród mikrosystemów można wyróżnić te łatwiejsze i bardziej skomplikowane. Jednym z mniej znanych mikrosystemów w Polsce, ale zdecydowanie wartym uwagi jest Su Dżok.

Czytaj więcej

Język prawdę Ci powie

Czy uważasz się za zdrową osobę? Zbadaj swój język i przekonaj się sam?

Czytaj więcej