Autor: Michał Urgacz

Akupunkturzysta, certyfikowany technik termografii medycznej. W swojej praktyce łączy jedną z najnowszych metod obrazowania bólu, jaką jest termografia medyczna, z liczącą tysiące lat akupunkturą. Szkoli się i praktykuje pod okiem wybitnych lekarzy i specjalistów. W 2014 roku uzyskuje międzynarodowe certyfikaty: "Certified Clinical Thermographic Technician" (International Academy of Clinical Thermology) oraz "Certified Thermographer Level 2" (Infrared Training Center). Prowadzi badania pacjentów oraz zdobywa doświadczenie specjalizując się w obserwacji procesów leczenia oraz obrazowaniu na potrzeby diagnostyczne. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu termografii medycznej i akupunktury.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Badanie termograficzne w wyznaczaniu wzorca bólowego

Pomiar temperatury ciała człowieka jest jednym z najczęściej wykonywanych badań w medycynie. Już od kilkuset lat wiadomo, że podwyższona temperatura ma związek z dolegliwościami, które występują w organizmach żywych. 

Czytaj więcej

Badanie termograficzne w monitorowaniu zespołu stopy cukrzycowej

Badanie termograficzne to nieinwazyjna metoda obrazowania zmian fizjologicznych oraz metabolicznych organizmów żywych. Znajduje zastosowanie w ocenie mikrokrążenia, identyfikacji stanów zapalnych, dysfunkcji mięśniowo-powięziowych oraz reakcji układu nerwowego. Jest to jedna z nielicznych metod pozwalająca na obrazowanie całego ciała przy zachowaniu stosunkowo niskich kosztów badania. Jako metoda bezpieczna, bez udziału wysyłanego promieniowania do ciała pacjenta, znajduje szerokie zastosowanie w monitorowaniu procesów leczenia.

Czytaj więcej

Badanie termograficzne w monitorowaniu zawodników sportowych

Na sukces zawodnika sportowego wpływa wiele czynników, takich jak przygotowanie fizyczne, odpowiednia technika, wytrzymałość i kondycja psychiczna. Odpowiedni poziom każdego z nich jest efektem ciężkiej pracy zarówno samego zawodnika, jak i zespołu trenerów, terapeutów, psychologów. Najczęstszym czynnikiem, który oddala zawodnika oraz zespół od osiągnięcia upragnionego celu, jest kontuzja. Często wymusza wstrzymanie procesu treningowego, zamieniając czas treningowy na zabiegi i regenerację zawodnika. Czy istnieje metoda monitorowania przeciążeń układu ruchu, która wpłynie na zminimalizowanie liczby kontuzji i urazów? Odpowiedź brzmi: tak – jest nią badanie termograficzne.

Czytaj więcej