Autor: Maciej Jędrejko

Mgr ekspert BardoMed

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zastosowanie terapii TECAR w zespołach bólowych kręgosłupa

Zespoły bólowe kręgosłupa stanowią jeden z najpowszechniejszych powodów odwiedzin gabinetów fi zjoterapii. Problem uwarunkowany różnymi przyczynami zwykle wywołuje podobny obraz kliniczny pacjentów. Przeciwbólowe działanie terapii TECAR wydaje się skutecznym sposobem na zwalczenie uciążliwych dolegliwości i wartościowym uzupełnieniem procesu rehabilitacyjnego.

Czytaj więcej

Łokieć tenisisty a zastosowanie terapii TECAR

Problem określany mianem łokcia tenisisty lub golfisty dość jednoznacznie kojarzy się z przypadł­ością dotykającą sportowców. W rzeczywistości jest to schorzenie występujące u wielu innych osób, które niekoniecznie muszą być powiązane z aktywnym trybem życia. Czy innowacyjna terapia TECAR znajduje zastosowanie w leczeniu tej dolegliwości?

Czytaj więcej

Terapia TECAR. Na czym polega innowacyjna metoda leczenia schorzeń układu ruchu?

Nowoczesna fizjoterapia stawia na kompleksowość i bezpieczeństwo pacjenta. Postęp technologiczny pozwolił terapeutom na efektywne łączenie rehabilitacji ruchowej z cennymi właściwościami bodźców fizykalnych. Przykładem może być terapia TECAR – prawdziwa nowość w zakresie leczenia problemów narządu ruchu, która od pewnego czasu odnotowuje znaczący wzrost popularności w przypadkach kontuzji sportowych czy popularnych dolegliwości bólowych.

Czytaj więcej

Dyskopatia lędźwiowa - rehabilitacja z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu

Ból kręgosłupa nie stanowi już domeny osób ciężko pracujących fizycznie. W czasach sedenteryjnego trybu życia dolegliwości bólowe w obrębie odcinka lędźwiowego są popularnym problemem pracowników biurowych i innych osób spędzających znaczną część dnia przy biurku. Jedną z chorób, która dotyka takie osoby jest dyskopatia lędźwiowa. Termin „dyskopatia” stał się niezwykle powszechny, czego dowodem jest rosnąca liczba pacjentów zgłaszających się do gabinetów rehabilitacji z tą przypadłością. Zobacz czym jest dyskopatia lędźwiowa i jak przebiega rehabilitacja z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

Czytaj więcej