Autor: Mirosław Mrozkowiak

Absolwent AWF Poznań, fizjoterapeuta, wielokrotny reprezentant Polski w lekkiej atletyce, doktor nauk kultury fizycznej, uczestnik ok. 100 konferencji naukowych, autor czterech monografii i podręcznika akademickiego oraz 200 prac naukowych publikowanych w kraju i za granicą z zakresu fizjoterapii, odnowy biologicznej, antropologii, psychologii i teorii treningu uzupełniającego zasadnicze szkolenie jeźdźca WKKW. Nauczyciel akademicki w Instytucie Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Politechnice Koszalińskiej na kierunku Turystyka i Rekreacja. Kierownik Zakładu Rehabilitacji Domu Seniora FAMILIA w Szczecinku.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Spór o działanie pola magnetycznego Czy naprawdę nie ma żadnych przeciwwskazań?

Pole magnetyczne niskiej częstotliwości stosuje się w terapii od ponad 20 lat. Dzięki postępowi w nauce i technice można skutecznie wykorzystywać tę formę energii fizycznej w medycynie, a magnetoterapia stała się istotnym elementem uzupełniającym leczenie wielu poważnych schorzeń. 

Czytaj więcej

Odnowa biologiczna jeźdźca Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego

Dolegliwości będące konsekwencją uprawianej dyscypliny sportowej występują po długim okresie pełnej aktywności – w przypadku jeździectwa po ok. 10 latach intensywnego treningu. Jedną z przyczyn wszystkich występujących zespołów bólowych kręgosłupa jest brak w szkoleniu jeździeckim treningu uzupełniającego, a przyczyną bólów pochodzenia reumatycznego w stawach barkowych, biodrowych, kolanowych i stawach ręki jest brak prawidłowej odzieży ochronnej i profilaktyki fizykalnej.

Czytaj więcej