Uczeń Idy Rolf, Moshe Feldekreisa i Buckminstera Fullera. Również uczył się terapii ruchowych od Judith Aston oraz Emilie Conrad. W jego pracy i podejściu terapeutycznym widać wpływ Europejskiej Szkoły Osteopatii, której również był studentem. Autor bestselleru Anatomy Trains (Taśmy Anatomiczne) oraz ponad 60 artykułów, które ukazały się w branżowej prasie na całym świecie. Współzałożyciel i dyrektor firmy Kinesis koordynującej kursy Anatomy Trains. Kilkukrotnie gościł z wykładami oraz praktycznymi szkoleniami w Polsce.
W artykule zaprezentowano zmodyfikowane spojrzenie na koncepcję Integracji Strukturalnej. Perspektywa autora ma jednak wspólny z oryginałem fundament – pozakomórkową matrycę włókien tkanki łącznej człowieka. Również ogólny zarys, zasady i założenia strategii terapeutycznej pozostały niezmienione.
W artykule zdefiniowano i przedstawiono trójkąt uda oraz jego anatomię i rolę tworzących go struktur. Autor zwróci uwagę na możliwe zagrożenia, ale także da szansę odkrycia nowych ekscytujących możliwości, jakie daje praca w „dole pachowym nogi”. Trójkąty uda są bowiem
dokładnym odpowiednikiem dołów pachowych ramion. To delikatne miejsca, gdzie zbiegają się wiązki nerwów i naczyń krwionośnych prowadzących do korpusu.
Współcześnie dokonuje się radykalna zmiana rozumienia mechanizmu działania systemu mięśniowo-szkieletowego. Coraz bardziej oczywiste jest, że znana do tej pory koncepcja mięśni jest przestarzała i niefizjologiczna. Wizja powięzi, jako wszechobecnego systemu regulacji organizmu, niesie następną generację efektywnych technik manualnych. Nieco czasu upłynie, zanim to nowe spojrzenie na sposób organizacji żywego organizmu pojawi się w podręcznikach. Ich autorzy, przyzwyczajeni do modelu mięśni poruszających szkielet, muszą zrozumieć, w jaki sposób działa mechanizm ruchu. Terapeuci manualni mogą skrócić ten czas oczekiwania i już teraz skorzystać z wyników nowych badań naukowych.