Autor: Ewelina Serwatka

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA W CIĄŻY

Kobiety spodziewające się dziecka często zapominają o konieczności dbania o kondycję fizyczną. Lekarze i fizjoterapeuci powinni zatem kształtować w przyszłych mamach nawyki wpływające na prawidłowy przebieg ciąży.

Czytaj więcej

Kinesiotaping kobiet w ciąży

W organizmie kobiety w czasie ciąży zachodzi wiele zmian – zarówno czynnościowych, jak i strukturalnych. Wraz z rozwojem ciąży pojawiają się liczne dolegliwości, które często utrudniają codzienną aktywność. Początkowo występujące nudności, bóle głowy i ogólne osłabienie ustępują miejsca nie mniej dokuczliwym objawom, takim jak: bóle kręgosłupa, bóle stawów krzyżowo-biodrowych, kolanowych i biodrowych, a także rozstępom skórnym oraz obrzękom kończyn. Alternatywną dla farmakologii, a zarazem bezpieczną metodą leczenia dolegliwości bólowych jest kinesiotaping.

Czytaj więcej

Aktywność fizyczna po narodzinach dziecka

Organizm kobiety przez całą ciążę narażony jest na powstanie dużych obciążeń, dlatego okres następujący bezpośrednio po nim jest czasem regeneracji oraz powrotu do sprawności. 

Czytaj więcej

Zakrzepica żył głębokich

Codzienna praktyka zawodowa fizjoterapeuty często rodzi pytanie, czy jego postępowanie nie zaszkodzi pacjentowi. Nierzadko zdarza się, że pozornie błahe objawy, na skutek błędnej interpretacji, mogą prowadzić do stanów zagrażających życiu.

Czytaj więcej

Zanim narodzi się dziecko masaż kobiet w ciąży

Ciąża to szczególny okres w życiu każdej kobiety. W tym czasie przyszła mama musi bardziej dbać zarówno o zdrowie fizyczne, jak i równowagę emocjonalną. W trakcie ciąży największa uwaga skupiona jest na prawidłowym rozwoju płodu, przez co często zapomina się o dobrym samopoczuciu i kondycji fizycznej mamy.  Trzeba jednak pamiętać, że płód reaguje na jej wszelkie emocje – te pozytywne i te negatywne – które, gromadzone przez dłuższy czas, mogą wpłynąć na rozwój dziecka.

Czytaj więcej