Autor: Joanna Kucmin

Mgr fizjoterapii, Absolwentka Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie. Pracownik Centrum Rehabilitacji Markmed w Ostrowcu Świętokrzyskim. Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej oraz terapii wad postawy. Swoje umiejętności i wiedzę systematycznie uaktualnia, uczestnicząc w szkoleniach i kongresach z zakresu fizjoterapii.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Postępowanie fizjoterapeutyczne po złamaniu obojczyka

Złamania obojczyka stanowią ok. 2–5% wszystkich złamań oraz ok. 40–60% wszystkich złamań w okolicy obręczy barkowej. Większość obrażeń obojczyka występuje na skutek bezpośredniego urazu okolicy barku. 

Czytaj więcej

Wrastający paznokieć palucha stopy – problem estetyczny, kosmetyczny czy fizjoterapeutyczny?

O wrastającym paznokciu mówi się wtedy, gdy boczne brzegi paznokcia podwijają się pod otaczającą go skórę i rosnąc, wbijają się w nią, powodując ból i stan zapalny wału paznokciowego. Wrastanie paznokcia może obejmować jedną jego stronę lub obie jednocześnie. Problem ten dotyczy głównie osób młodych, ale może pojawić się u ludzi w każdym wieku, niezależnie od płci.

Czytaj więcej

Torbiel galaretowata – postępowanie fizjoterapeutyczne

Torbiel galaretowata (ganglion) to zbudowana z tkanki łącznej, nienowotworowa przestrzeń jamista wypełniona płynem lub galaretowatą substancją, posiadająca otoczkę ze zbitej tkanki łącznej. Gangliony lokalizują się najczęściej w okolicy torebek stawowych lub pochewek ścięgnistych, lecz pomimo położenia w bezpośrednim sąsiedztwie tych struktur nie są one połączone ani ze stawem, ani z pochewką ścięgna. Zazwyczaj umiejscawiają się w okolicy nadgarstka, rzadziej lokalizuje się je w obrębie stopy czy stawu kolanowego.

Czytaj więcej