Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuł sponsorowany

14 lutego 2020

Chcesz utrzymać pozytywne relacje z pacjentami – skorzystaj z możliwości wykorzystania wysyłki SMS

53

Ochrona zdrowia w Polsce weszła w okres przemiany, jeśli chodzi o komunikację z pacjentami. Placówki medyczne sukcesywnie wykorzystują dostępne kanały komunikacji, takie jak e-maile, telefony czy SMS-y aby skontaktować się z pacjentami, którzy podpisali stosowne zgody na ten rodzaj komunikacji. SMS-y są najlepszym sposobem dotarcia do pacjenta. Statystyki wykazują, że są odczytywane w ciągu 90 sekund. Dzięki wiadomości tekstowej można wysłać informacje dotyczące e-Recepty.

Sprawdź, jakie informacje możesz przekazywać pacjentom dzięki SMS-om. Medfile®  buduje strategie rozwojowe w oparciu o relacje z pacjentami i przesyłanie im informacji o wizytach.

Komunikuj ważne informacje poprzez SMS w Medfile® EDM

Kiedy warto zastosować komunikowanie informacji za pomocą SMS-ów? Tego rodzaju taktykę warto wykorzystać, jeśli chcemy stosunkowo szybko przekazać ważne informacje pacjentom, wymagające szybkiej reakcji z ich strony. Wysokie wskaźniki otwieralności wiadomości tekstowych zapewniają o szybkiej reakcji pacjenta na wysyłane do niego informacje.

Co może zyskać pacjent dzięki wysyłce SMS-ów przez fizjoterapeutę/placówkę medyczną w systemie Medfile® EDM?

 • ma możliwość uzyskania kodu e-Recepty, wysyłanego SMS-em przez lekarza;
 • może otrzymać informację o zarejestrowaniu się na wizytę do specjalisty, w formie potwierdzenia, której dokonał telefonicznie bądź samodzielnie online, które zostaje wysłane od razu po wypełnieniu formularza rejestracji internetowej;
 • placówka medyczna może wysłać przypomnienie do pacjenta o zbliżającym się terminie wizyty na 24, 48 lub 72 godziny wcześniej;
 • kiedy pacjent lub lekarz anuluje wizytę, to również może zostać wysłany SMS dotyczący usunięcia wizyty;
 • w ramach uzupełnienia ważnych informacji przed wizytą – placówka może wysłać SMS z linkiem do elektronicznego formularza, który został stworzony jako dokument MedSign;
 • po przeprowadzonej wizycie pacjent może dostać wiadomość tekstową, w której będzie zawarta prośba o wystawienie opinii na temat zrealizowanej usługi.

Każdą z wymienionych powyżej możliwości wysyłki SMS można osobno włączyć i wyłączyć. Osobami decydującymi w tej kwestii są specjaliści zarządzający kontami Medfile® EDM. Ustawienia konfiguracji SMS są intuicyjne i zajmują chwilę. Pacjenci mogą odpisywać na wysyłane do nich wiadomości SMS, a odpowiedzi trafiają do Medfile® EDM, dzięki czemu zostaje zachowana ciągłość komunikacji.

 Najważniejszych korzyści związane z wysyłką SMS-ów do pacjentów:

 1. Wiadomości SMS nie są ignorowane przez odbiorców i otwierane stosunkowo szybko
 2. Koszty wysyłki wiadomości tekstowych są niskie
 3. Komunikacja w czasie rzeczywistym
 4. Informacje wysyłane z placówki medycznej do pacjentów i odwrotnie
 5. Automatyczne wysyłanie wiadomości tekstowych do pacjentów, bez zaangażowania personelu
 6. Szybkie przesyłanie informacji do Pacjenta
 7. Ugruntowanie pozycji na rynku
 8. Większa ilość zrealizowanych wizyt
 9. Zniwelowanie pustych wizyt w grafiku
 10. Utrzymanie dobrych relacji z pacjentami

Pakiet SMS dopasowany do potrzeb

Oprogramowanie do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile® dla lekarzy jest dopasowane do potrzeb specjalistów wielu dziedzin medycznych oraz posiadających różnego typu placówki. SMS-y można zakupić w kilku pakietach:

 • Pakiet 100 SMS-ów dostępny jest w cenie 15 zł brutto
 • Pakiet 1000 SMS-ów to koszt 120 zł brutto. Wiadomości można wysyłać do Pacjentów w trakcie trwanie subskrypcji. Istnieje także możliwość dokupienia SMS-ów w każdej chwili.

Wersja abonamentowa, odnawiająca się co miesiąc:

 • 100 SMS-ów  w cenie 9.90 zł brutto
 • 1000 SMS - ów 99 zł brutto.

Pakiety odnawiają się co miesiąc. Niewykorzystane SMS-y przepadają z końcem miesiąca rozliczeniowego. Umowa obejmuje miesiąc lub rok zgodnie z wykupionym abonamentem.
 

Korzystaj z możliwości rozwoju, jakie daje Ci wysyłka SMS do Pacjenta. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami biuro@medfile.pl lub +48 530 610 330, +48 728 498 407, +48 731 030 629.

Przypisy