Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuł sponsorowany

14 lutego 2020

Chcesz utrzymać pozytywne relacje z pacjentami – skorzystaj z możliwości wykorzystania wysyłki SMS

0 459

Ochrona zdrowia w Polsce weszła w okres przemiany, jeśli chodzi o komunikację z pacjentami. Placówki medyczne sukcesywnie wykorzystują dostępne kanały komunikacji, takie jak e-maile, telefony czy SMS-y aby skontaktować się z pacjentami, którzy podpisali stosowne zgody na ten rodzaj komunikacji. SMS-y są najlepszym sposobem dotarcia do pacjenta. Statystyki wykazują, że są odczytywane w ciągu 90 sekund. Dzięki wiadomości tekstowej można wysłać informacje dotyczące e-Recepty.

Sprawdź, jakie informacje możesz przekazywać pacjentom dzięki SMS-om. Medfile®  buduje strategie rozwojowe w oparciu o relacje z pacjentami i przesyłanie im informacji o wizytach.

Komunikuj ważne informacje poprzez SMS w Medfile® EDM

Kiedy warto zastosować komunikowanie informacji za pomocą SMS-ów? Tego rodzaju taktykę warto wykorzystać, jeśli chcemy stosunkowo szybko przekazać ważne informacje pacjentom, wymagające szybkiej reakcji z ich strony. Wysokie wskaźniki otwieralności wiadomości tekstowych zapewniają o szybkiej reakcji pacjenta na wysyłane do niego informacje.

POLECAMY

Co może zyskać pacjent dzięki wysyłce SMS-ów przez fizjoterapeutę/placówkę medyczną w systemie Medfile® EDM?

 • ma możliwość uzyskania kodu e-Recepty, wysyłanego SMS-em przez lekarza;
 • może otrzymać informację o zarejestrowaniu się na wizytę do specjalisty, w formie potwierdzenia, której dokonał telefonicznie bądź samodzielnie online, które zostaje wysłane od razu po wypełnieniu formularza rejestracji internetowej;
 • placówka medyczna może wysłać przypomnienie do pacjenta o zbliżającym się terminie wizyty na 24, 48 lub 72 godziny wcześniej;
 • kiedy pacjent lub lekarz anuluje wizytę, to również może zostać wysłany SMS dotyczący usunięcia wizyty;
 • w ramach uzupełnienia ważnych informacji przed wizytą – placówka może wysłać SMS z linkiem do elektronicznego formularza, który został stworzony jako dokument MedSign;
 • po przeprowadzonej wizycie pacjent może dostać wiadomość tekstową, w której będzie zawarta prośba o wystawienie opinii na temat zrealizowanej usługi.

Każdą z wymienionych powyżej możliwości wysyłki SMS można osobno włączyć i wyłączyć. Osobami decydującymi w tej kwestii są specjaliści zarządzający kontami Medfile® EDM. Ustawienia konfiguracji SMS są intuicyjne i zajmują chwilę. Pacjenci mogą odpisywać na wysyłane do nich wiadomości SMS, a odpowiedzi trafiają do Medfile® EDM, dzięki czemu zostaje zachowana ciągłość komunikacji.

 Najważniejszych korzyści związane z wysyłką SMS-ów do pacjentów:

 1. Wiadomości SMS nie są ignorowane przez odbiorców i otwierane stosunkowo szybko
 2. Koszty wysyłki wiadomości tekstowych są niskie
 3. Komunikacja w czasie rzeczywistym
 4. Informacje wysyłane z placówki medycznej do pacjentów i odwrotnie
 5. A...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
 • 10 wydań czasopisma "Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja"
 • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
 • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy