Osobiste doświadczenia we współczesnej rehabilitacji neurologicznej

Nowoczesne metody fizjoterapii

Nasze profesjonalne i prywatne wprowadzenie do neurologii i pediatrii miało miejsce ponad 27 lat temu. Jako magister rehabilitacji ruchowej tuż po ukończeniu studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu wraz z moim mężem, Ryszardem, dostaliśmy lekcję życia, która zweryfikowała naszą dopiero co nabytą wiedzę. 

Tuż przed obroną pracy magisterskiej urodziła nam się córka Kaja. Kaja przyszła na świat trzy miesiące za wcześnie. Pierwszy wylew dokomorowy (drugiego stopnia) miała w drugim dniu życia, kolejny (czwartego stopnia) przyszedł dwa tygodnie później. Uszkodzenie mózgu, którego doznała Kajka, spowodowało neurologiczną prezentację spastycznego uszkodzenia czterokończynowego. Wraz z mężem zaczęliśmy intensywne poszukiwania, jak pomóc naszej córce.

REKLAMA

Bardzo szybko zdaliśmy sobię sprawę, iż wiedza, którą otrzymaliśmy na studiach, nie była wystarczająca, aby pomóc Kajce. Z dumą nosiliśmy nasze białe, wykrochmalone fartuchy z tytułem magistra rehabilitacji ruchowej, ale byliśmy zupełnie zagubieni i bezsilni w rehabilitacji Kajki. Nasza wiedza ze studiów w zakresie rehabilitacji neurologicznej dzieci była wiedzą z kilku stron podręcznika. Praktyka na oddziale dziecięcym opier...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja"
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z KSIĘGARNI FIZMEDIO