Dołącz do czytelników
Brak wyników

Premierowa edycja Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo już za nami!

Artykuły z czasopisma | 7 sierpnia 2018 | NR 94
0 875

Pierwsza edycja targów REHexpo zgromadziła w Expo Silesia prawie 70 wystawców, którzy na swoich stoiskach zaprezentowali specjalistyczny sprzęt i urządzenia do rehabilitacji zarówno dorosłych, jak i dzieci. Była to wyjątkowa okazja, aby w jednym miejscu zapoznać się z licznymi rynkowymi nowościami oraz innowacyjnymi technologiami. Targi odwiedziło ponad 1300 zwiedzających z całej Polski. Dominowała kadra zarządzająca i inżynierska związana z biomedycyną i robotyką, czyli dziedzinami, które kształtują przyszłość nowoczesnej fizjoterapii w naszym kraju. 

POLECAMY

W trakcie REHexpo nie zabrakło licznych warsztatów, prelekcji, pokazów oraz spotkań branżowych. Między innymi odbyła się, doskonała pod względem merytorycznym konferencja „15 lat osteopatii w Polsce. Miejsce osteopatii w leczeniu ostrych stanów bólowych”. Zgromadziła ona wybitne grono branżowych autorytetów z Polski, Francji, Belgii i Portugali oraz liczne grono praktyków osteopatii.

 

Podczas warsztatów i prezentacji interaktywnych Polskiego Towarzystwa Ortotyki i Protetyki Narządów Ruchu poruszone zostały z tematy gorsetowania, projektowania wkładek czy użycia druku 3D w protetyce. Natomiast Centrum Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej przedstawiło swój program dotyczący inżynierii rehabilitacyjnej. Z kolei Uniwersytet Śląski Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach zaprezentował na swoim stoisku prototyp gry rehabilitacyjnej z wykorzystaniem środowiska wirtualnego lub rozszerzonego. 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z treningu funkcjonalnego dotyczące metody Vitality Flossing oraz treningu EMS organizowane przez Akademię WSB. Równie ciekawe okazały się warsztaty pt. „Podstawy rehabilitacji osób w śpiączce i z ograniczoną percepcją – według koncepcji stymulacji bazalnej” poprowadzone przez Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji. Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska zorganizowało interesujący panel wykładowo-warsztatowy: „Fizjoterapia: wczoraj, dziś, jutro – wyzwania i zadania”. Natomiast na stoisku Krajowej Izby Fizjoterapeutów podczas dwóch dni targowych można było uzyskać wszelkie informacje na temat obowiązków wynikających z zapisów ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. 

Wykłady w panelu „Uzdrowisko – miejsce spotkania medycyny fizykalnej i balneologii z rehabilitacją” przeprowadzone były przez wybitnych specjalistów, którzy podzielili się swoją wiedzą i poinformowali zgromadzonych o działaniach, jakie podejmują w swoich uzdrowiskach. Nie zabrakło również wykładów poruszających tematykę dotykającą różnych specjalizacji i gałęzi fizjoterapii, które zorganizowało Polskie Towarzystwo Rehabilitacji oraz Polskie Stowarzyszenie Specjalistów Fizjoterapii. 
Wiele firm obecnych na targach miało możliwość zaprezentować swoje rozwiązania  w ramach indywidualnych wystąpień. Słuchacze zapoznali się...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja"
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy