Pierwsza edycja targów REHexpo zgromadziła w Expo Silesia prawie 70 wystawców, którzy na swoich stoiskach zaprezentowali specjalistyczny sprzęt i urządzenia do rehabilitacji zarówno dorosłych, jak i dzieci. Była to wyjątkowa okazja, aby w jednym miejscu zapoznać się z licznymi rynkowymi nowościami oraz innowacyjnymi technologiami. Targi odwiedziło ponad 1300 zwiedzających z całej Polski. Dominowała kadra zarządzająca i inżynierska związana z biomedycyną i robotyką, czyli dziedzinami, które kształtują przyszłość nowoczesnej fizjoterapii w naszym kraju.
POLECAMY
W trakcie REHexpo nie zabrakło licznych warsztatów, prelekcji, pokazów oraz spotkań branżowych. Między innymi odbyła się, doskonała pod względem merytorycznym konferencja „15 lat osteopatii w Polsce. Miejsce osteopatii w leczeniu ostrych stanów bólowych”. Zgromadziła ona wybitne grono branżowych autorytetów z Polski, Francji, Belgii i Portugali oraz liczne grono praktyków osteopatii.
Podczas warsztatów i prezentacji interaktywnych Polskiego Towarzystwa Ortotyki i Protetyki Narządów Ruchu poruszone zostały z tematy gorsetowania, projektowania wkładek czy użycia druku 3D w protetyce. Natomiast Centrum Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej przedstawiło swój program dotyczący inżynierii rehabilitacyjnej. Z kolei Uniwersytet Śląski Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach zaprezentował na swoim stoisku prototyp gry rehabilitacyjnej z wykorzystaniem środowiska wirtualnego lub rozszerzonego.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z treningu funkcjonalnego dotyczące metody Vitality Flossing oraz treningu EMS organizowane przez Akademię WSB. Równie ciekawe okazały się warsztaty pt. „Podstawy rehabilitacji osób w śpiączce i z ograniczoną percepcją – według koncepcji stymulacji bazalnej” poprowadzone przez Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji. Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska zorganizowało interesujący panel wykładowo-warsztatowy: „Fizjoterapia: wczoraj, dziś, jutro – wyzwania i zadania”. Natomiast na stoisku Krajowej Izby Fizjoterapeutów podczas dwóch dni targowych można było uzyskać wszelkie informacje na temat obowiązków wynikających z zapisów ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.
Wykłady w panelu „Uzdrowisko – miejsce spotkania medycyny fizykalnej i balneologii z rehabilitacją” przeprowadzone były przez wybitnych specjalistów, którzy podzielili się swoją wiedzą i poinformowali zgromadzonych o działaniach, jakie podejmują w swoich uzdrowiskach. Nie zabrakło również wykładów poruszających tematykę dotykającą różnych specjalizacji i gałęzi fizjoterapii, które zorganizowało Polskie Towarzystwo Rehabilitacji oraz Polskie Stowarzyszenie Specjalistów Fizjoterapii.
Wiele firm obecnych na targach miało możliwość zaprezentować swoje rozwiązania w ramach indywidualnych wystąpień. Słuchacze zapoznali się...
Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
- 11 wydań czasopisma "Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja"
- Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
- ...i wiele więcej!