Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuł sponsorowany

12 lutego 2019

WSPÓŁCZESNA OSTEOPATIA - MIĘDZY SZTUKĄ A NAUKĄ
Wpływ badań naukowych na przyszłość osteopatii

313

KONFERENCJA OSTEOPATYCZNA - SOSNOWIEC 12.04.2019

Medycyna osteopatyczna od ponad 15 lat przeżywa dynamiczny rozkwit w Polsce.  Jest pożądanym celem drogi zawodowej dla wielu terapeutów i studentów. Jej praktykowanie owiane jest aurą tajemniczości i niezwykłych umiejętności osteopatów. Czy skuteczność leczenia osteopatycznego da się zbadać naukowo? Czy może lepiej byłoby pozwolić rozwijać się osteopatii w oparciu o tradycyjne myślenie i hipotezy?

Dokąd zatem zmierzasz osteopatio …?

Czy praktyka osteopatii potrzebuje badań naukowych, aby się rozwijać i odpowiadać na oczekiwania współczesnych społeczeństw?
A może to nauka, ze szczególnym uwzględnieniem nauk medycznych, potrzebuje osteopatii, aby zrobić kolejny krok w wyjaśnianiu mechanizmów zdrowia i choroby?
Prelegenci z 5 krajów Europy (Francja, Szwajcaria, Belgia, Niemcy i Polska) przedstawią Państwu aktualny stan badań naukowych w osteopatii oraz perspektywy i ewentualne konsekwencje postępu w badaniach dla codziennej praktyki osteopatycznej.
Będzie to niewątpliwie wielkie wydarzenie i uczta intelektualna dla osteopatów, lekarzy, fizjoterapeutów,  studentów powyższych dziedzin oraz wszystkich praktykujących terapeutów.
Nie zabraknie również pokazów praktycznych, na których uczestnicy zapoznają się z oryginalnymi technikami w prowadzeniu diagnozy oraz leczenia.  Krok po kroku będą poznawać sposób myślenia osteopaty podczas terapii i sposób podejmowania decyzji terapeutycznych.
Polska Akademia Osteopatii OSTEON, Towarzystwo Osteopatów Polskich (TOP) oraz VERSUS MEDICUS mają zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję naukowo–praktyczną z osteopatii do Sosnowca 12.04 2019 roku. Wydarzenie odbędzie się przy okazji organizowanych w tym dniu Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo.

Przypisy