Autor: ANGELINI

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Metody wspomagające fizjoterapię osób z osteoartrozą

Osoby cierpiące na osteoartrozę często szukają dodatkowych, wspomagających leczenie metod, które uzupełnią odbywaną przez nich fizjoterapię. Wizja odzyskania pełnej sprawności i życia bez bólu sprawia, że często postanawiają wdrożyć kilka sposobów leczenia jednocześnie, aby jak najszybciej uzyskać upragnione efekty. Co zatem warto doradzić swojemu podopiecznemu, zmagającemu się z osteoartrozą? Jakie dodatkowe metody są nie tylko bezpieczne, lecz także łatwe do wdrożenia przez pacjenta?

Czytaj więcej

Leczenie zmian zwyrodnieniowych z zastosowaniem leków z grupy ASU

Obecnie można śmiało powiedzieć, że zmiany zwyrodnieniowe stanowią ogromny problem we współczesnym społeczeństwie (eksperci określają je nawet mianem epidemii XXI w.). Obserwuje się znaczny spadek aktywności fizycznej wśród osób młodych, dodatkowo nasilany przez siedzący tryb życia (zarówno praca zawodowa, jak i wypoczynek na kanapie przed telewizorem). Dodatkowe obostrzenia i lęk wywołany pandemią znacząco zmniejszyły możliwości uczestnictwa w zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Niestety, przekłada się to na stan funkcjonalny elementów aparatu ruchu i ich funkcjonowanie.

Czytaj więcej

Czy sportowcom może grozić ChZS?

Nierzadko możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że regularne uprawianie sportu stanowi formę działania profilaktycznego: może pomóc uchronić nas przed różnymi schorzeniami. Aktywnie trenując, pragniemy jak najlepiej zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że czasem to właśnie uprawianie sportu bywa przyczyną różnych dolegliwości. Tak może się stać na przykład w przypadku rozwoju ChZS. Co kryje się pod tym tajemniczo brzmiącym skrótem? I czy faktycznie jako sportowcy mamy się czego obawiać?

Czytaj więcej

Zew wakacyjnych sportów i… problemy ze stawami!

Kiedy zbliżają się wakacje, wiele osób rozpoczyna wzmożoną aktywność fizyczną, aby popracować nad swoją sylwetką. Letni urlop to także idealny moment na spróbowanie wielu nowych sportów: surfing, wakeboarding, narciarstwo wodne, kajakarstwo… jest w czym wybierać! Niestety często zapominamy, że nasze ciała nie są przystosowane do takiego wysiłku. I to zapominalstwo może być naprawdę przykre w skutkach. Dlaczego?

Czytaj więcej

Choroba zwyrodnieniowa stawów - epidemia XXI wieku

ChZS, czyli choroba zwyrodnieniowa stawów (znana również jako osteoartroza), jest najczęstszą chorobą stawów, przyczyną bólu i inwalidztwa, która dotyka ponad połowę osób po 40. roku życia [1].

Czytaj więcej