Jednym z najbardziej narażonych na urazy obszarów ciała jest stożek rotatorów, zwany również pierścieniem rotatorów. Jego uszkodzenie wpływa na wyłączenie z ruchu całego ramienia, a także bolesność stawu barkowego.
Magister fizjoterapii. Absolwentka AWFiS w Gdańsku. Fizjoterapeuta w Kaszubskim Centrum Rehabilitacji w Sierakowicach. Trener personalny – współpracuje z osobami, które chcą wrócić do sprawności po przebytych operacjach i kontuzjach. Podnosząc swoje kwalifikacje poprzez udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach dąży do zapewnienia jak najlepszych efektów terapeutycznych. Największą satysfakcję dają jej postępy u pacjentów. Celem jej pracy jest leczenie zgodne z aktualną wiedzą, jak i potrzebami i oczekiwaniami pacjentów. W swoim życiu promuje zdrowie i aktywność fizyczną.
Jednym z najbardziej narażonych na urazy obszarów ciała jest stożek rotatorów, zwany również pierścieniem rotatorów. Jego uszkodzenie wpływa na wyłączenie z ruchu całego ramienia, a także bolesność stawu barkowego.
Obecnie fizjoterapia kobiet w ciąży oraz w połogu jest osobną dziedziną rehabilitacji. Ma na celu profilaktykę, diagnozowanie oraz eliminowanie powikłań, a także dolegliwości, jakie powstały w okresie ciąży, porodu, połogu oraz później.
Ból mięśniowo-powięziowy i związane z nim mięśniowo-powięziowe punkty spustowe należą do powszechnych problemów i dotykają znaczną część społeczeństwa.
Jedną z najbardziej znanych wad klatki piersiowej jest klatka piersiowa kurza. Tę wadę anatomiczną można skorygować dzięki odpowiednim ćwiczeniom profilaktycznym i korekcyjnym. Warunkiem powodzenia takich działań jest zdiagnozowanie wady we wczesnym wieku dziecięcym i jak najszybsze rozpoczęcie rehabilitacji.
Cesarskie cięcie jest najczęściej wykonywaną operacją położniczo-ginekologiczną. Pozostaje po nim blizna, która wpływa nie tylko na ograniczenie ruchomości skóry, ale także na ruchomość wszystkich tkanek połączonych zrostem z obszarem blizny. Nieprawidłowości w procesie formowania się blizny mogą nieść ze sobą konsekwencje w postaci bólów głowy, zespołów bólowych kręgosłupa i miednicy, a nawet zespołów bólowych narządu ruchu. Wczesna rehabilitacja blizny po cesarskim cięciu jest ważnym czynnikiem w procesie jej formowania się.
Wady dotyczące stóp oraz kolan, mimo że nie są tematem tak medialnym jak skoliozy, stanowią ważny problem. Szczególnie, że dotyczy on coraz większej liczby dzieci.
Wady postawy ciała dotyczą coraz większej liczby osób, stając się przyczyną bólu i różnego typu powikłań. Większość z nich stanowią wady nabyte, spowodowane nagminnym przyjmowaniem nieprawidłowej postawy ciała, a jedną z najczęstszych wad są plecy okrągłe. Wadom tym można zapobiec lub zahamować ich pogłębianie się, stosując gimnastykę korekcyjną.
Skolioza to schorzenie należące do grupy wad postawy ciała. Jest to wada postawy spowodowana przez trójpłaszczyznową deformację kręgosłupa, w której kąt skrzywienia przekracza 10°. To odchylenie od osi anatomicznej całego kręgosłupa lub jego odcinka w płaszczyźnie czołowej, które pociąga za sobą wtórne zmiany w układzie narządu ruchu i narządach wewnętrznych. Wada ta rozwija się dość długo i może wystąpić w każdym okresie wzrostu dziecka. W pewnych okresach ukazuje się szczególnie często. Są to tzw. okresy wzrostowe, czyli między 1. i 3., 7. i 9. oraz 12. i 15. rokiem życia. Dzieje się tak, ponieważ mięśnie nie nadążają za rozwojem kośćca i nie stanowią wystarczającej podpory dla kręgosłupa.