Autor: Magdalena Hertel

mgr fizjoterapii - M SYSTEM

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Protokół postępowania terapeutycznego w przypadku barku zamrożonego przy wykorzystaniu terapii ENF

Terapia zamrożonego barku jest czasochłonna oraz pracochłonna, a oczywistym jest, że pacjentowi zależy na tym, aby jak najszybciej osiągnąć możliwość samodzielnego funkcjonowania. Zazwyczaj pacjent w gabinecie fizjoterapeuty pojawia się w fazie postępującego sztywnienia, gdy nie pomagają żadne dostępne dla niego metody walki z bólem oraz ograniczoną ruchomością.

Czytaj więcej

Wykorzystanie terapii ENF w praktyce. Protokół postępowania w przypadku skręcenia stawu kolanowego

Procedury terapeutyczne zmieniają się na przestrzeni lat, na rynku pojawiają się nowe technologie mające zastosowanie w fizjoterapii. Przykładem może tu być technologia ENF, czyli electro-neuro-feedback, opierająca się przede wszystkim na feedbacku i dostosowaniu bodźca do odpowiedzi tkankowej. Terapia ENF jest celowana, personalizowana i skuteczna.

Czytaj więcej

Protokół postępowania w przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa szyjnego wywołanych przepukliną z wykorzystaniem terapii ENF

Przepuklina kręgosłupa to poważny stan, który wiąże się z ostrymi lub przewlekłymi dolegliwościami bólowymi. Może prowadzić do ograniczenia ruchomości oraz problemów neurologicznych. Fizjoterapia pacjentów z przepukliną powinna być przeprowadzona w sposób ostrożny i dokładny, aby nie wywołać niepożądanych skutków terapii.

Czytaj więcej

Kompleksowe i praktyczne wsparcie oraz ochrona fizjoterapeutów

Fizjoterapeuci długo walczyli o prawo wykonywania swojego zawodu. Zależało i nadal zależy im na samodzielności, swobodzie działania, a także bezpieczeństwie, że wybrany przez nich zawód jest wykonywany przez osoby kompetentne. Prawo do wykonywania zawodu fizjoterapeuty to oczywiście przywileje, ale przede wszystkim obowiązki. Nie każdy o tym pamięta. Jak mieć pewność, że wszystkie działania są wykonywane zgodnie z prawem i obowiązkami? Jest na to sprawdzone rozwiązanie: FizjoProtect.

Czytaj więcej

Terapia ENF – nowa jakość fizykoterapii

Systemy oferujące możliwość diagnostyki połączonej bezpośrednio z opcją zastosowania terapii wydają się szczególnie przydatnymi i poszukiwanymi w fizjoterapii rozwiązaniami. Urządzenie dające nowe możliwości holistycznego i indywidualnego podejścia do pacjenta oraz interakcji z nim, bazujące na terapii opartej na wykonaniu a priori oceny stanu tkanek, a następnie automatycznym dostosowaniu czynnika leczniczego na podstawie obiektywnej informacji zwrotnej w czasie rzeczywistym, stanowią bez wątpienia ogromny postęp w dziedzinie fizykoterapii.

Czytaj więcej

Protokół postępowania terapeutycznego w kompleksowej rehabilitacji oddechowej przy wykorzystaniu pola elektromagnetycznego wysokiej intensywności – systemu SIS

W Polsce walka z COVID-19 trwa nieprzerwanie od marca 2020 r. Statystyki od pierwszego przypadku w Polsce ukazują, że obecnie łączna liczba przypadków to 265 742 osoby (stan na dzień 26 października 2020 r.), podczas gdy liczba ozdrowień wynosi 113 000 pacjentów, a zgony stanowią jedynie 1,7% zakażonych. Ozdrowieńcy stanowią zatem 42,5% przypadków pacjentów po zakażeniu COVID-19, którzy w najbliższym czasie będą wymagać wsparcia fizjoterapeutycznego w zakresie poprawy funkcjonowania w życiu codziennym. Działania te powinny obejmować holistyczne postępowanie mające na celu ogólnoustrojową poprawę kondycji fizycznej, skierowaną na wzmocnienie mięśni oddechowych oraz mięśni tułowia, a co za tym idzie – zredukowanie objawów duszności po aktywności fizycznej oraz w życiu codziennym.

Czytaj więcej