Szanowni Czytelnicy,
czas i okoliczności, ale również interakcja z Państwem i pojawiające się ze strony Czytelników pytania i sugestie, utwierdziły nas w przekonaniu o konieczności powołania w naszym czasopiśmie osobnej rubryki poświęconej zagadnieniom związanym z pandemią COVID-19 oraz – a może przede wszystkim – z niezwykle dynamicznie rozwijającą się fizjoterapią pocovidową.
Nasze pismo, jako jedno z pierwszych, opublikowało artykuły dotyczące postępowania fizjoterapeutycznego i modeli rehabilitacji pocovidowej na podstawie prac, doniesień i zdobytych doświadczeń specjalistów pracujących bezpośrednio nad tymi zagadnieniami. Ponieważ jednak, jak zapewniają nas eksperci, „COVID zostanie z nami na dłużej”, tym bardziej zasadne wydaje się „sformalizowanie” przekazu i zebranie istotnych dla fizjoterapeutów treści w jeden wspólny cykl.
Wirus SARS-CoV-2 i wywołana przez niego choroba COVID-19 ciągle nas zaskakują i na przestrzeni nawet kilku miesięcy treści dotyczące tego zagadnienia, które jeszcze nie tak dawno zdawały się być obowiązujące, uległy dewaluacji. Już teraz wiemy, że fizjoterapia pocovidowa opierać się będzie na pracy i współpracy zdecydowanie szerszego grona specjalistów różnych dziedzin, niż zakładaliśmy to np. jeszcze po pierwszej fali pandemii.
Proponujemy więc Państwu w ramach naszego czasopisma, platformy cyfrowej i kanału filmowego multimedialny projekt, który będzie prezentował najnowsze, sprawdzone i merytoryczne treści dotyczące istotnych dla fizjoterapeuty zagadnień związanych z pandemią COVID-19, a przede wszystkim materiały dotyczące rehabilitacji osób po przebytej chorobie, omawiające to zagadnienie wieloaspektowo i w szerokim zakresie.
Mamy nadzieję, ze nasza inicjatywa spotka się z Państwa uznaniem, a przede wszystkim, że uda nam się wyposażyć naszych Czytelników w odpowiedni zasób wiadomości, niezbędny dla fizjoterapeutów w dobie pandemii.
dr n. med. Marek Wiecheć
|